Šis L. Guokės darbas nugalėjo prestižiniame „BP Portrait Award 2016“ konkurse „Trawel“ kategorijoje. Į parodą L. Guokė buvo atrinkta iš 2577 menininkų (80 šalių). Menininkė apdovanota kūrybine kelione į pabėgėlių stovyklą Graikijoje, ten įgyvendins konkurso komisijai pateiktą naują meninį projektą – kurs pabėgėlių iš Sirijos ir jiems padedančių savanorių didelio formato portretus. Nacionalinėje portretų galerijoje Londone iki rugsėjo pabaigos eksponuojami konkurse atrinktų 53 geriausių menininkų darbai. Vėliau paroda keliaus į Linkolną, Edinburgą ir Lesterį.
Iki rugsėjo 15 d. Latvijoje, Daugpilio Marko Rothko meno centre, veiks L. Guokės paroda „Lietuvos kaime“, kurią 2017 m. pavasarį planuojama eksponuoti Šiaulių dailės galerijoje.
„Lietuvos kaime“ L. Guokė aktualizuoja vieną iš opiausių socialinių problemų, konstatuodama nuolatinę Lietuvos kaimo kaitą, atskleidžia dabartinę jo situaciją. Stebėdama teigiamus ir neigiamus Šiaurės Lietuvos kaimo pokyčius menininkė provokuoja diskusiją apie kintantį periferijos gyvenimą, bando išsiaiškinti, kaip tai paliečia kiekvieną žmogų, kaip veikia mąstyseną, gyvenseną.“ (Danguolė Ruškienė)
„Dėl specialaus programuojamo apšvietimo ir unikalios darbų atlikimo technikos drobėje portretai išryškėja pamažu. Pradžioje žiūrovui matoma tik visiškai balta drobė, vėliau, pamažu ryškėjant portretuojamajam, darbo fonas pajuosta ir susilieja su užtamsinta ekspozicine erdve. Po keleto minučių portretas vėl ima nykti – drobė vėl tampa balta. Šių portretų kūrimo metodas ir ekspozicinis sprendimas ne tik užuomina apie tuštėjančius Šiaurės Lietuvos kaimus, bet ir gyvenimo dualumo metafora, simbolizuojanti gimimo ir mirties ciklus.“ (Laura Guokė)