Rolandas Rastauskas, Kornelijus Platelis, Kęstutis Navakas, Aidas Marčėnas

Rolandas Rastauskas, Kornelijus Platelis, Kęstutis Navakas, Aidas Marčėnas. Alio Balbieriaus nuotrauka.

Rugpjūčio 22–24 dienomis jau 11-ąjį kartą vyko tarptautinis literatūros forumas „Šiaurės vasara" tema –­ „Kūrinys ir jo kalba". Giedros Radvilavičiūtės pranešimą, skaitytą forume, rasite čia

Literatūros kūrinio vertę pirmiausia lemia subtiliai, autentiškai organizuota jo kalba ir struktūra. Vieni kūriniai išnyksta begaliniame tekstų sraute, o kitus mes vadiname klasika, nors visi jie sukurti kalba. J. L. Borgesas, žymus argentiniečių rašytojas, klasikinį kūrinį apibrėžė ne kaip formos kanoną, bet kaip knygą, kurią tam tikra tauta ar tautų grupė ilgą laiką nusprendė skaityti taip, lyg jos puslapiuose viskas būtų apgalvota, neišvengiama, gilu kaip kosmosas ir atvira neišsemiamoms interpretacijoms.

Vienas iš pagrindinių „Šiaurės vasaros" forumo principų – neapsiriboti literatūros lauku. Modernioje kultūroje meno rūšys, medijos yra persmelkusios vienos kitas, sukurdamos naują ne tik meno, bet ir sociumo gyvenimo kokybę. Atskirą literatūros šaką sudaro net kulinarinė literatūra, įskaitant „blogerių" kūrybą ir valgio gaminimo intarpus prozoje. Todėl į forumą kasmet kviečiami ne tik rašytojai ir poetai, bet ir istorikai, vertėjai, filosofai, menotyrininkai.

(Iš forumo „Šiaurės vasara" pranešimo spaudai)