Butauto Barausko nuotraukos iš parodos „In Memoriam“.

Butauto Barausko nuotraukos iš „Darijaus galerijoje“ (Dominikonų g. 7 / Stiklių g. 20, Vilnius) iki lapkričio 29 d. veiksiančios B. Barausko parodos „In Memoriam“.

Per daugiau kaip tris dešimtmečius B. Barauskas sukaupė didžiulį fotoarchyvą. Jame – daugybė jau istorija tapusių kadrų, gausu tuomet ir dabar žinomų žmonių portretų, kurių galerijos, deja, jau nepavyks papildyti niekam. Dailininkas Naglis Karvelis, poetas Marcelijus Martinaitis, rašytoja Jurga Ivanauskaitė, dainininkas Vytautas Kernagis, rašytojas Juozas Aputis, aktoriai Saulius Mykolaitis, Donatas Banionis, Vytautas Šapranauskas, prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas, scenografė Jūratė Paulėkaitė... Tai tik dalis išskirtinių, talentingų, bet jau anapilin išėjusių asmenybių...

„Nevadinu savęs fotomenininku. Man nemieli surežisuoti kadrai, montažai, „menų darymas" naudojant strimgalviais besivystančias technologijas... Visuomet sakau, kad fotografuoju žmogaus gyvenimą... Deja, fotografija gali išsaugoti tik paskirus gyvenimo atšvaitus. Pačios tikrovės, kurią spėjame pavadinti sava, žmonių, kuriuos spėjame pamilti, dienų, kurios buvo nepakartojamos ir laimingos, – ji neturi galios mums sugrąžinti."

(Butautas Barauskas)

Rašytojas Juozas Aputis

Scenografė Jūratė Paulėkaitė

Aktorius Donatas Banionis

Dailininkas Naglis Karvelis