Donato Stankevičiaus nuotrauka

Donato Stankevičiaus nuotrauka iš Niujorko festivalyje „PhotoVille" eksponuojamos D. Stankevičiaus fotoparodos „Seni vairuotojai". „PhotoVille" – vienas didžiausių fotografijos renginių pasaulyje. Daugiau informacijos kaunasgallery.lt.

„Seni vairuotojai" („Old drivers") – kino kadrus primenantys vaizdai su garbaus amžiaus žmonėmis, ne ką už juos jaunesniuose automobiliuose – naujausias darbas, Lietuvos fotografijoje analogų neturintis projektas, kuriuo mėginama sugretinti fotografinius ir kino kadrus tiek fizine, tiek mąstymo prasme.

Fotografo žodžiais tariant, „tai kartais nutinka ne tik man, bet, matyt, ir jums visiems: vieną akimirką matytas, o kitą jau išnykęs vaizdas tampa mąstymo objektu ir iš naujo atsikuria mintyse. Triukšmingame nesiliaujančių automobilių srautų mieste visiškai netikėtai gali pamatyt ką nors neįprasto, kas lyg ir nesiderina su visu šiuo skubėjimu. Tas vaizdas atminty įsirėžia taip stipriai, kad tiesiog negali jo pamiršti, atsimeni jį kaip ryškų kino filmo kadrą. Paprastai pro šalį lekiančių automobilių tarsi nepastebiu, nefiksuoju, įsidėmiu tik vieną kitą: rečiau sutinkamą, lėčiau važiuojantį. Dažniausiai tai būna išties senas automobilis ir toks pat jo vairuotojas – būtent toks vaizdas man įsimena lyg sustabdytas kino kadras. Šie vairuotojai, turintys didesnį nei penkiasdešimties metų vairavimo stažą, pavargę nuo dalyvavimo šiuolaikinio miesto rutinoje, atsipalaiduoja tik po kelionės. Ir tik tokiu metu atsiranda galimybė sukurti aplinką, kurioje daug tylos ir žmogus yra pats su savimi. Tai vietos, kuriose minėti žmonės su savo automobiliu jaučiasi saugiausiai: stovėjimo aikštelėse, kiemuose, garažuose. Čia juos ir fotografuoju".