Kristina Norvilaitė. „Tuoj pradėsiu skristi"

Iš „Klaipėdos galerijos“ filiale, „Herkaus“ verslo ir mados centre (H. Manto g. 22, Klaipėda) iki birželio 19 d. veiksiančios K. Norvilaitės grafikos darbų parodos „Savistaba“.

K. Norvilaitės darbai sukurti linoraižinio technika ir atspausdinti ant drobės, popieriaus bei medžio plokščių. Paveiksluose dominuoja ryškios, dekoratyvios spalvos ir jų kontrastai: balta, juoda, geltona, raudona, o taip pat išraiškingas linijinis raižinys. Šiuose grafikos darbuose spalvų intensyvumas organiškai dera su minimalistine estetika, kurioje nėra daug puošybos elementų ar sentimentalumo. K. Norvilaitė monumentalumą jungia su jautrumu. Menininkė dirba su itin dideliais formatais, netelpančiais į tradicinius estampo rėmus.

 „Savistaba – tai savo psichinių reiškinių ir veiksmų stebėjimas, procesas, kurio metu mes žvelgiame į savo vidinį pasaulį, stebime savo mintis, jausmus, norus, ketinimus. Man ir, manyčiau, kitiems menininkams pagrindinis savistabos būdas yra kūryba. Kurdamas žmogus nustoja galvoti apie kasdienius, buitinius dalykus, žmonių santykių problemas. Per kūrybą kūrėjas stebi save, savo vidinį pasaulį, savo keitimosi dinamiką. Kūrybos dėka gyvenimas tampa savistabos keliu. Savo darbuose vaizduodama kitus žmones juose tarsi veidrodyje matau savąsias, o kartu ir bendras visiems žmonėms būsenas, nuotaikas, kūno kalbą.“ (Kristina Norvilaitė)

Kristina Norvilaitė. „Tuoj pradėsiu skristi", linoraižinys, 50x70 cm, 2014.

Savaitraščio galerijoje – Ramūno Gerbutavičiaus nuotraukos.