Kristinos Sereikaitės nuotrauka

Kristinos Sereikaitės nuotrauka iš serijos „Terra humana“ (2011)

Iš Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Keramikos muziejuje (Rotušės a. 15, Kaunas) iki vasario 20 d. veiksiančios parodos „Terra humana", kurioje eksponuojamos Kristinos Sereikaitės fotografijos, Beno Šarkos videodarbas „Nei pradžios, anei galo" ir antikinių skulptūrų kolekcijos likučiai iš Kauno senamiesčio.

Parodoje persidengia medijų ir epochų sluoksniai: mįslingos antikinių marmuro skulptūrų nuolaužos, ekstremalus B. Šarkos videokūrinys ir K. Sereikaitės fotografijos. Stiprūs reginiai – sustingusi marmuro oda, virpantys įtampos apimti raumenys, molis, apglėbiantis kūną, – provokuoja galvoti žemės ir kūno, nykimo ir išlikimo kryptimis.

Archeologinėje parodos dalyje – marmurinės skulptūrų dalys, rastos 1984 m. atliekant archeologinius tyrimus Kauno senamiestyje. Tai unikalus radinys – kitur panašaus pobūdžio radinių ligi šiol nežinoma. Manoma, kad skulptūrų nuolaužos yra iš XVII a. pirmosios pusės šiame sklype įsikūrusių asmenų meno kūrinių rinkinio. Nėra aišku, ar šie skulptūrinių biustų fragmentai iš tiesų yra antikiniai, ar tai puikios XVI a. Italijos meistrų kopijos. Šie archeologiniai eksponatai pristatomi pirmą kartą.