Kristinos Sereikaitės nuotrauka iš ciklo „Ribos"

Kristinos Sereikaitės nuotrauka iš ciklo „Ribos". Iš Panevėžio fotografijos galerijoje (Vasario 16-osios g. 11, Panevėžys) iki kovo 22 d. veiksiančios fotomenininkės, kino operatorės K. Sereikaitės fotografijų parodos „Stichijos. Detalė – Benas Šarka".

Parodą sudaro keturios fotografijų serijos. Jas autorė sukūrė bendradarbiaudama su menininku Benu Šarka, kuris tapo pagrindiniu fotografijų personažu, keliaujančiu per gamtos stichijas – Vandenį, Žemę, Ugnį ir Orą. Keturiose fotografijų serijose, originaliai traktuodama pirmapradį nuogo kūno sąlytį su gamta, fotomenininkė kalba apie žmogaus vietą pasaulyje, jo būties trapumą, grožį ir tragizmą.

Serijoje „Nekaltybė" (2009) vanduo yra stichija, budinanti sielą naujai kokybei ir šviesai, nuplaunanti visas žmogaus nuodėmes, mintis, praeitį. „Terra Humana" (2011) – žmogaus egzistencijos prielaida ir jos pabaiga, žmogus ateina iš žemės ir į ją sugrįžta. Serija „Išnykstančios ir atsirandančios" (2015) – tai mėginimas pamatyti žmogaus mintis per ugnį, žaidimas išnykstančiomis ir vėl atsirandančiomis jų formomis. Cikle „Ribos" (2015) kalbama apie žmogaus kūną, kaip sielos kalėjimą, iš kurio ji nuolat mėgina išsiveržti.