Linas Blažiūnas. „Vanagas gaudo balandį"

gn nuotrauka

Linas Blažiūnas. „Vanagas gaudo balandį", popierius, pasteliniai pieštukai, 2014. Iš Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius) iki gegužės 31 d. veiksiančios jaunųjų menininkų parodos „Sezonas 4".

„Sezonas" – tai nuo 2011 metų kasmet vykdomas projektas, kuriame pristatomi jaunosios kartos menininkai. Šiais metais vykstantis ketvirtasis „Sezonas" grindžiamas diskusijomis ir polemika, apimančia romantizmo sąvoką, jos reikšmių eksploatavimą, interpretavimą, pritaikymą XXI a. kultūrinių, socialinių, istorinių įvykių, procesų – tiek vietinių, tiek pasaulinių –­ kontekstui. Pastebima, kad romantizmas, kaip meninė ir filosofinė kryptis, vėl tampa aktualus XXI a. ir ypač domina jaunuosius menininkus, nes aukština stiprias emocijas, vaizduotę, laisvę nuo meno kanonų ir maištą prieš socialines konvencijas. „Sezonas 4" dalyviai ieško atsakymų į klausimą – koks gi yra šių dienų romantizmas? Ar laikas, kuriame gyvename, mąstome ir kuriame, gali būti įvardytas kaip antiromantizmas, postromantizmas, technoromantizmas?

Parodoje dalyvauja: Linas Blažiūnas, Monika Dirsytė, Laura Grybkauskaitė, Algirdas Jakas, Eglė Karpavičiūtė, Monika Požerskytė, Shaltmira, Vidmina Stasiulytė, Isaiah Urken. Parodą kuruoja: Dovilė Daunoravičiūtė, Laura Grybkauskaitė.