„Pinigai keičiasi, humoras lieka"

Iš Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius) iki spalio 22 d. veiksiančios karikatūrų parodos „Pinigai keičiasi, humoras lieka" („Pinigai karikatūroje II").

Vincas Bareikis „Terminatorius“

Vladimiras Beresniovas „Viltis“

Tai antroji (pirmoji įvyko 2000 m.) Lietuvos banko Pinigų muziejaus kartu su karikatūristų bendruomene surengta paroda apie pinigus ir dailininkų požiūrį į juos. Šių metų humoristinių piešinių ir karikatūrų paroda skirta būsimam Europos bendrosios valiutos – euro – įvedimui Lietuvoje 2015-aisiais.

Paroda-konkursas buvo paskelbtas šių metų pavasarį, kai dar niekas nežinojo, ar litą nuo naujų metų pakeis euras, ar ne. Tik konkursui įpusėjus paaiškėjo, kad Lietuva nuo 2015 m. sausio 1 d. įsiveda eurą. Karikatūristams teko spręsti painią užduotį, – reikėjo gilintis į tai, ko dar nėra, nes euras apyvartoje cirkuliuos tik nuo kitų metų. Spekuliacijų ir visokio plauko ekspertų nuomonių „už–prieš" žiniasklaidoje – nors vežimu vežk, o iš tikrųjų pajusti ir įvertinti euro poveikį šalies ekonomikai, eiliniams jos piliečiams bus galima tik „pasėdėjus zonoje".

Konkursui darbus galėjo teikti ir profesionalūs, ir neprofesionalūs dailininkai. Konkurse dalyvavo 27 Lietuvos autoriai, atrankai atsiųsti 134 darbai, eksponuojama 119 karikatūrų. Parodoje lankytojai gali įsigyti jiems patikusius darbus (originalus arba jų kopijas).

Nacionalinė karikatūristų asociacija „Humor Sapiens" (www.humorsapiens.lt)