Vladas Braziūnas pristatė eilėraščių rinkinį „Fontes amoris“

Vladas Braziūnas. Benedikto Januševičiaus nuotrauka

Sausio 31 d. Rašytojų klube sutiktas naujas Vlado Braziūno eilėraščių rinkinys „Fontes amoris“ (2012m. išleido „Petro ofsetas“).

Literatūrologė Elena Baliutytė pastebėjo, kad Vl. Braziūno poezijos skaitytojas turėtų būti ir lingvistas, ir etnologas, ir literatūrologas. Pasak E. Baliutytės, šis rinkinys nelabai skiriasi nuo ankstesnių: „Atpažįstamas gerai sukaltos struktūros eilėraštis, neretai – soneto formos, tas pats archainis pasaulėvaizdis, laikas, virtęs erdve, amžinas, kartu einantis, būtasis dažninis, nebaigtinis.“

Knygos dailininkė Ula Šimulynaitė džiaugėsi, turėjusi galimybę dirbti su tokiu žmogumi kaip Vladas Braziūnas, paprašęs gražiai apipavidalinti būsimą rinkinį, o, pasirodo, jųdviejų grožio suvokimas visiškai sutampa.


Vainius Bakas, gliaudydamas „Fontes amoris“ metaforas, žvilgčiojo į Šventąjį raštą. Vl. Braziūno eilėraščius lygino su W. Blakeʻo poezija, pabrėždamas skambesio svarbą ir fonetinį eilėraščių lygmenį, kuris neretai gali būti toks pat svarbus kaip ir semantinis.

Vl. Braziūnas skaito eilėraštį „du angelai...“:

{youtube}PTsWDV_WQa0{/youtube}

 

Vl. Braziūnas skaito eilėraščius „per blyškią aukštą popietę...“ ir „tolsta ir tilsta kaip...“:

{youtube}hOOyUhkI4Qk{/youtube}

 

Vl. Braziūnas ir Birutė Mar skaito eilėraščius „sed contra“, „amuletas“, „babutės darželis“, „kelias atodirbis“ ir „kaip mes“:

{youtube}anzJolk2Wj4{/youtube}

 

Vl. Braziūnas ir Birutė Mar skaito eilėraščius „dvi žvaigždutės“ ir „pasaka mūsų, sena, su dainuotiniais intarpais...“:

{youtube}c7KMuJSazj0{/youtube}

 

Vl. Braziūnas ir Birutė Mar skaito eilėraščius „atokvėpis“, „dabarties atsiminimas“, „vėjas nuo Joldijos“, „nemirtingasis“, „o baltos kaip sniegas nekaltas...“ ir „čigoniškų smuikų, lakštingalų pynės, pjautynės...“:

{youtube}qkxI-jrfzhg{/youtube}

 

Fone Vl. Braziūno fotografijos iš ciklo „pa(si)matymai“. Už kadro groja Petras Vyšniauskas.

Parengė Benediktas Januševičius

2013 kovo 21 d.