Žilvino Kropo ir Guillermo Alvarezo duetas. „Amorfo II“

Fotoreportažas iš  Panevėžio miesto dailės galerijos skyriuje – Fotografijos galerijoje (Respublikos g. 3, Panevėžys) iki lapkričio 6 d. veiksiančios Žilvino Kropo (Lietuva) ir Guillermo Alvarez (Argentina) fotografijų parodos „Amorfo II. Žilvino Kropo nuotraukos.

 

Žilvino Kropo ir Guillermo Alvarezo duetas. „Amorfo II“

 

„Kaip pavaizduoti judėjimą arba kaip pavaizduoti besvorį ar beformį objektą? Tikriausiai tai sudėtingiausias uždavinys, su kuriuo fotografija dorojasi nuo pat savo vystymosi istorijos pradžios. Visiškai suprantama, kad fotografijos medija nefiksuoja laiko atkarpos, kurioje vykstantis judėjimo procesas tampa įamžintu, per laiko tėkmę išskleidžiamu objektu.

Nors fotografija fiksuoja tik akimirką, trunkančią sekundės dalį, o tai reiškia judėjimo akimirką, tačiau ši skirtis, egzistuojanti tarp fotografinio ir kinematografinio kadro, mums visiškai netrukdo įsivaizduoti ir mąstyti apie besitęsiantį ir galbūt niekados nesibaigiantį judesį bei judėjimo fenomeną apskritai. Būtent tokias mintis apie objektą, kuris yra besvoris, beformis ir nutikęs judėjimo akimirkoje, man sukelia tarptautinis menininkų kūrybinis duetas. Lietuvis Žilvinas Kropas ir argentinietis Guillermo Alvarezas jau kurį laiką puoselėja abejingų nepaliekantį fotografijų ciklą „Amorfo“ (Remigijus Venckus)

Jis atkreipia žiūrinčiojo dėmesį į portreto fenomeną, kurį savo kūriniuose dekonstruoja Ž. Kropas ir G. Alvarezas.

Ši paroda – tai tęstinio dviejų menininkų projekto dalis. 2019 metais Fotografijos galerijoje Panevėžyje buvo eksponuota pirmoji Ž. Kropo ir G. Alvarezo fotografijų ciklo „Amorfo“ dalis. Parodos autoriai jau ne vienerius metus kuria alternatyvios fotografijos srityje.

 

Žilvino Kropo ir Guillermo Alvarezo duetas. „Amorfo II“

 

Guillermo Alvarez – profesionalus menininkas ir mokytojas, gyvenantis ir kuriantis Buenos Airėse, Argentinoje. Jis yra baigęs audiovizualinės žiniasklaidos studijas. G. Alvarez kuruoja meno renginius, veda seminarus, organizuoja kūrybinius projektus. Kūryboje menininkas dažniausiai taiko senovines, alternatyvias fotografijos technikas – pinhole, šlapio kolodijaus, cianotipijos.  Nuo 2014 metų dalyvauja grupinėse parodose Argentinoje, Meksikoje, Ekvadore. 2010–2017 metais G.Alvarez dirbo fotografijos ir alternatyvios fotografijos metodų mokytoju. 2015 metais kūrėjui buvo įteiktas vyriausybės apdovanojimas už darbą viešosiose mokyklose.

   

Žilvinas Kropas – alternatyvios fotografijos kūrėjas ir edukatorius. Nuo 2012 m. menininkas yra Panevėžio fotografų draugijos narys, nuo 2017-ųjų jo kūrybą pristato „Gabrielės meno galerija (Kaunas). Meno kūrėjo statusas fotografui buvo suteiktas 2019 m., o nuo 2020 m. Ž. Kropas yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Kūrėjas rengia autorines parodas ir yra aktyvus grupinių renginių dalyvis, jo nuotraukos demonstruotos Lietuvoje, Lenkijoje, Jungtinėje Karalystėje, Pietų Korėjoje, Vietname, Argentinoje, Čilėje, Meksikoje, Baltarusijoje. Ž. Kropo kūryba išsamiai pristatoma Lietuvos, JAV, Prancūzijos, Ispanijos, Meksikos spaudoje, kultūros leidiniuose.