Yurina, tavo emocijos po konkurso turėtų būti dar labai pakilios. Ar čia atvykdama tikėjaisi, kad grįši namo su nugalėtojos laurais?
Ne, apie tokį aukštą prizą tikrai net negalvojau! Pirmame ture nustebino aukštas dalyvių atlikimo lygis. Man atrodė, kad jie groja profesionaliau, elegantiškiau nei aš. Konkursas yra konkursas. Atvykau pasirodyti, kaip geriausiai galiu.
Vilniuje susirinko daugybė puikių muzikantų. Gal gali pasidalyti savo sėkmės receptu?
Kažko tikslaus įvardyti negalėčiau. Dalyvaujant konkurse, man svarbiausia išsaugoti save ir pasirodyti geriausiai. Prisipažinsiu, prieš šį konkursą nepaprastai nervinausi! Tačiau labai stengiausi groti tarsi paprastame koncerte ir tuo mėgautis. Bandžiau negalvoti, kur griežiu. Apskritai visuomet siekiu publikai palikti gerą įspūdį ir per muziką suteikti jiems laimės. Vadovaujuosi šūkiu: „Niekada nepasiduok, tu viską gali!“
Gal galėtum trumpai supažindinti su programa, kurią atlikai konkurse?
P. Čaikovskio koncertas smuikui yra vienas mano mėgstamiausių, todėl ir rinkausi jį griežti kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru. Nors „Žvaigždutė“ („Estrellita“), aranžuota paties J. Heifetzo, atrodo paprastas kūrinys, tačiau yra labai gražus ir poetiškas – todėl jį taip pat įtraukiau į savo konkursinę programą. Teko atlikti ir specialiai konkursui parašytą lietuvių kompozitorės kūrinį „Canzona“ (šiais metais konkursui pjesę sukūrė kompozitorė Zita Bružaitė, – R. M.). Džiaugiuosi, kad pirmoji lietuviškos muzikos pjesė, kurią man teko groti, buvo būtent ši. Interpretuoti šį kūrinį nebuvo labai sudėtinga, tačiau išmokti atmintinai prireikė nemenkų pastangų.
Galbūt jau esi suplanavusi pasirodymus kituose konkursuose ar koncertuose?
Iš tikrųjų, vienas konkursas manęs jau laukia. Šią gegužę vyksiu į Prahą, kur dalyvausiu „Prahos pavasaryje“. O Japonijoje, Nagojoje, jau suplanuotas mano rečitalis – jis vyks kovo 12 d. Apskritai kovo mėnuo man bus gana svarbus – baigsiu Tokijo universitetą. Paskui esu numačiusi studijas Vienoje.
Ar turi muzikinių prioritetų, mėgstamiausių kompozitorių, epochų?
Nepaprastai mėgstu klasikinę muziką, man patinka labai daug kompozitorių. Vieną ar kelis išsirinkti būtų sunku – tai labai sudėtingas klausimas.
Pati esi dar labai jauna atlikėja. Kokius galėtum įvardyti iššūkius?
Sunku kontroliuoti savo protą, taip pat man, kaip ir daugumai japonų, sunku kalbėti angliškai. Pati dabar intensyviai studijuoju anglų kalbą, kadangi noriu laisvai bendrauti su žmonėmis iš kitų šalių.
Kalbant apie muziką, atlikėjui labai sunku pasirodyti aukščiausio lygio renginiuose. Man tai – didžiausias iššūkis.