Alexo Novitski grafikos darbas

Alexo Novitski grafikos darbas iš Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius) iki birželio 20 d. veiksiančios A. Novitski grafikos parodos.

Alexas Novitski (Aleksejus Novickis) gimė ir užaugo Minske. 2000 m. su šeima emigravo į Torontą. A. Novitski daugiausia kuria grafikos, iliustracijos ir dvimatės animacijos srityse. 2002 m. autoriaus interaktyvi multimedijos knyga „Fig Tree" („Figmedis") buvo apdovanota Rusijos interneto akademijos premija „Tinklo kūrybos" nominacijoje. 2012 m. A. Novitski komiksas „After School" („Po mokyklos") laimėjo pirmąją vietą kūrybos konkurse, surengtame komiksų meno konvencijoje („Wizard World Comic Con") Kanadoje. Alexas taip pat žinomas kaip knygų iliustruotojas („Užkeikti lobiai, Elfų ir gnomų nuotykiai", kt.)

Ankstyvieji A. Novitski darbai atlikti tradicine grafikos technika – tušu ir plunksnele. Jiems būdingi sudėtingi ir pinklūs juodi balti ornamentai, fantastiniai, groteskiški vaizdiniai. Nepaisant formos puošnumo ir prabangos, naudojami kontrastai ir pedantiškai išbaigtos linijos bei štrichai suteikia autoriaus ankstyviesiems paveikslams lakoniškumo ir griežtumo. Šie darbai ypač vertinami klasikinės grafikos gerbėjų.

Šiuo metu A. Novitski renkasi mišrią tušo ir akvarelės techniką. Alegorinės scenos ir kūrybingos metaforos, minkšto daugiaspalviškumo atradimas sodriau atspindi paslaptingą autoriaus vaizduotės, emocijų ir patirčių pasaulį. Naujausi dailininko kūriniai pavergia žiūrovą bendra kompozicijos traktuote, dėmesiu smulkiausioms detalėms, kurios primena subtilius nėrinius.

Draugai