Remigijus Treigys. „Kambarys II“

Remigijus Treigys. „Kambarys II“, 1996. Iš Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) iki 2016 m. sausio 3 d. veiksiančios R. Treigio parodos „Teritorijos: fotografijos 1987–2015“.

„Man įdomi nežinia iš kur sklindanti šviesa, slenkanti fotografuojamo objekto paviršiumi, kartais naikinanti pačią formą. Įbrėžimai, taškai, brūkšniai, tonavimas – tai tarsi fotografijos įgarsinimas, suteikiantis vaizdui papildomos informacijos. Fotografijose niekada neįvardiju konkrečios vietos...“ (Remigijus Treigys)

„Beveik tuščias peizažas, kuriame – tik vos įžiūrima riba, skirianti jūrą, dangų, smėlį; vienišas pastatas ir migloje nykstanti plokščio peizažo erdvė; negyvos langų ertmės tamsaus pastato sienoje; uždangstyti ar tamsoje paslėpti daiktai tuščio kambario prietemoje; ir baltų šiukšlių, dulkelių, įbrėžimų kosmosas, dar labiau pabrėžiantis vaizdo ramybę ir tamsą – tai Remigijaus Treigio fotografijų skiriamieji ženklai. Jo žvilgsniui bet koks objektas – paprastas, nereikšmingas, kasdieniškas – tampa savęs pažinimo ir būties apmąstymo instrumentu, o tokia veikla reikalauja šiek tiek ilgesnio, nei trunka viena fotografijos akimirka, laiko.“ (Agnė Narušytė)

Remigijus Treigys. „Kambarys II“, 1996.