Artūras Valionis. Šėtoniškos eilės ir kita

„Kalvarijų turgus yra Kalvarijų turgus, ir negalima keisti į nieką kitą."
Ūla N. (9 metai)

 


 

Prisiminimai regi mane,
prisiminimai apie mano
liūdnąsias kekšes.

Grįžtantys su vilkų šviesa
žaidžiame „klases",
apytiksliai trys
miestelėnai –
anglas ligonis,
mesijas su medine koja,
kauliukų žmogus.

Kol nuodai veikia,
devyniolika minučių
gyvenimas yra kitur:
giliai paviršiuje.

Instrukcija, kaip įveikti Maiką Taisoną pačiame jėgų žydėjime

0. Norint įveikti Maiką Taisoną pačiame jėgų žydėjime, prieš jį į ringą reikia įleisti van Gogą be jokio išankstinio fizinio pa­ruo­šimo, kad būtų kuo silpnesnis.
1. Pradžia nebus daug žadanti: Taisonas tradiciškai apeis porą ratų, ištyrinės varžovą, įvertins, kad čia tik sekundžių reikalas, vožtels galingai iš kairės, pridės iš dešinės, dar užvažiuos kairiąja. Ir taip pusę minutės intensyviai kaire dešine pramaišiui.
2. Na o paskui? Kas mūsų van Gogui nuo tų galingų smūgių? Tiek ten to van Gogo ir tėr, genijus, šiaip ar taip, iš esmės dvasia ant kelių kremzlių pakabinta; todėl 85 proc. Maiko smūgių į orą, praktiškai veltui, tiesioginis jėgų eikvojimas.
3. Štai taip vargs Taisonas daužydamas orą su ore integruotu permatomu van Gogu kokius aštuonis raundus, o nuvargęs prisimins savo firminį prijomą – Ausies Nukandimą. Va, tuomet ir prasidės įdomiausia dalis (dėl kurios čia visi susirinkom), galutinai išvesianti Taisoną iš pusiausvyros ir priversianti jį išbėgti iš ringo: kanda Maikas kairiąją van Gogo ausį, plėšia dantim, net girgžda – o tengi, savaime suprantama, tik oras...
4. Ir teisėjui beliks pakelti į viršų vienintelio ringe likusio kovotojo ranką publikai staugiant iš pasitenkinimo.

Artūro Valionio nuotrauka