Rolandas Kaušas. Politinė apžvalga 3

„O kaip mėgstu griaustinius ir žaibus. Ypač labiau už viską"
„Netamsinkit. Vasara vyksta..."
Iš pokalbių redakcijoje


 

Nesuprantu, koks gali būti grožio konkursas, jeigu gražuolės nesigalynėja purvo gardely. Tada yra į ką pažiūrėti. O dabar tik tas pasakė, anas pasakė. Pensilvanijos gražuolė pareiškė, esą konkurse ji su transvestitais nesigalynės, gražuolių rinkėjai jai atsakė: eik tu šikt... mes apie tave viską žinom. Tada pensilvanietė pasakė, kad jos ir organizacijos moralės nesutampa, tada anie atsakė: išgraužk. Vėliau gražuolė pasakė esanti per graži dalyvauti tokiuos konkursuos, anie pasakė, kad jie kompetentingesni nustatyti, kas geriau atrodo. Nuobodybė neišpasakyta. Su purvu visai kas kita. Purvas ir grožyje turi matytis. Aš, mano mielieji bičiuliai, jums tiesiai šviesiai pasakysiu: tie moterų judėjimai juda klaidinga kryptimi. Juk visiems aišku –­ kur bejudėtų, pautų jos neturi ir neturės. Piliete, nemėtykite į mane nugriaužtų kiaulių kojų, tiesos po kaulais nepaslėpsit. Matyt, pati esat vienas iš tų transvestitų. Kai mes čia turiningai leidžiam laiką ir rūpinamės, tokie kaip jūs gadina orą ir visuomenę verčia jaudintis. Dar visai neseniai, per gėjų paradą, sakiau monsinjorui: žiūrėkit, ką į seminariją priimat, nes jeigu ir su pautais, ir su papais, tai gali būti, kad netinkama. Mes turime viską vieningai „judinti" atgal, t. y. teisinga kryptimi. Uff, net susirūpinau, kad jį kur, nuo tų grožio konkursų troškina. Mergaite, ar jūs ne transvestitė? Tada atneškit dar alaus.

Taip, vienybė turi būt vieninga, mieli ponai. Kai Obama sako, kad reikia kelti turtuoliams mokesčius, Clintonas, matyt, po vakaruškos, pareiškia: „Aš dabar eisiu per televizorių Obamos pareklamuoti..." ir paskelbia, kad reikia palikti mokesčius tokius, kokie yra. O paskui dar paskelbia, esą JAV patiria recesiją. Šito galėjo ir nesakyti. Recesija, trūkumai ir apkarpymai net ir ne vakaruškoj matosi kaip ant delno: mergos vis trumpesniais sijonais. Bet aš jums pasakysiu visą teisybę: Obamai reikėtų pradėti kartu su Clintonu vaikščioti po vakaruškas ir taip demokratų vienybė būtų atstatyta. O kai išgeri ir mergas pakirkini, tampi geras. Kodėl, galvojate, prie Clintono ekonomika klestėjo? Dėl to, kad gyvenimas jam – kaip žydėjimas vyšnios. Ne nuo bankų ir vartojimo priklauso, o nuo vidinio nusiteikimo. O va jaunimui nuo minėtų pasilinksminimo formų siūlyčiau susilaikyti. Juk nuo seno žinomas žalingas alkoholio poveikis jauno žmogaus besi­formuojančiai psichikai ir organizmui apskritai. Ypač kai kalbama apie karius Afganistane: pašaudei žmonių, eik paskaityti knygos, o ne žalok savo sveikatą. Kur tai matyta, kad dvidešimt vienerių nesulaukę prieš eidami į ataką geria, t. y. linksta į susinaikinimą. Mergaite, kiek jums metų? Jūsų amžiaus JAV taikdariai miršta užsieny gindami JAV nuo užpuolikų. O jūs čia padedate žmonėms atsiduoti savo žemiesiems instinktams. Kaip jums ne gėda. Sakote, nebeaptarnausite? Dėl tokių kaip jūs ir žlunga ekonomika. Man vis kažkaip galai nesueina: jeigu gatvėj kokį transvestitą ar padavėją nupiltum, pasodintų. Jeigu Afganistane dešimt musulmonų pribaigi, gauni medalį. Jūs manęs paklausit: Ar čia nuo klimato priklauso, ar kaip? O gal nuo skaičiaus, nes juk neduosi medalio už vieną. Būtų nei šis, nei tas. Paklausykit, vien dėl aludėje susidariusios padėties, atskleisiu jums paslaptį, kaip vienu mostu išspręsti visas problemas: pasiųsti Gražulį į Afganistaną ir vieną kartą leisti šaudyti. Žmogus atsigautų ir taika kaipmat būtų pasiekta, t. y. amerikiečiai su savo sėbrais tokį sąjūdį pamatę liautųsi atkūrinėję Afganistano medaus pramonę ir taikiai užleistų vietą naujam politiniam judėjimui „Turi Šautuvą, Žinai Kelią", nes, kaip anas sakė, nesustabdysi upės bėgimo. Tvirti įsitikinimai imponuoja. Sakau jums, viskas priklauso nuo vidinio žmogaus nusiteikimo.

Tas olimpinis fakelas iš Graikijos keliauja per visą Europą, tik keliauja. Gali net televizoriaus nežiūrėjęs sužinoti, kur užsuko. Kaip sužinoti? Reikia šiek tiek atidumo. Jau buvo Ispanijoj, Airijoj ir Portugalijoj – nes tie gavo pinigų. Sakiau, kad paprasta. Pakeliui užsuks į Italiją ir tie gaus. Et, laimės vaikai. O apskritai, šiais laikais žmonės išlepę. Tokių vokiečių tai niekaip eilėn prie pinigų nepastatysi. Matyt, bijo, kad ilgai neišstovės. Skysta­blauzdžiai. Žinia, čia reikia užsigrūdinimo. Kaip ir prezidentui.

Nežinau, kurį rinkti. Nors persiplėšk. O norisi abiejų. Būtų moterys, purvo gardely surengtum grožio konkursą, o tokiu atveju pralaimėjusių nebūtų. O dabar vienas už darbo žmones, kitas už darbščius žmones, vienas už transvestitus, kitas sako: mano moralė kitokia, vienas sako, kad yra gražus, kitas sako: išgraužk... Neapsižiūrėjęs taip gali išrinkt tokį, kuris be pautų ir be papų, ir be vidinio nusiteikimo, o tai jau būtų nebe rinkimai, o tikroji 2012-ųjų svieto pabaiga. Gal kas galėtų dar alaus... Į kur jums papūsti?