Broniaus Kutavičiaus kūrybos retrospektyva: nuo muzikos „chuligano“ iki lietuviškos muzikos simbolio

Vykintas Baltakas ir Bronius Kutavičius (S. Matuzaitės nuotr.)„Muzika, pakeitusi laiką“ – taip buvo pavadintas Lietuvos ansamblių tinklo (LAT) festivalis, skirtas Broniaus Kutavičiaus 80-mečiui. Rugsėjo 12 (Muzikos ir teatro akademijoje) ir 14 d. (Kompozitorių sąjungoje) koncertuose pristatyta B. Kutavičiaus kūrybos retrospektyva.
Pasibaigus renginiams, festivalio meno vadovą ir dirigentą, Belgijoje gyvenantį kompozitorių, LAT įkūrėją Vykintą Baltaką kalbina Rita Mačiliūnaitė.

Koks pagrindinis Jūsų – festivalio meno vadovo – uždavinys sudarant kompozitorių portretų programą?
Yra kelios strateginės kryptys: pristatyti įdomius ir muzikinei kultūrai svarbius užsienio kompozitorius, kurių muzika nėra dažnai atliekama, arba dar nė karto nebuvo skambėjusi Lietuvoje; skatinti Lietuvos atlikėjus groti kuo įvairesnę muziką, supažindinti juos su įvairia stilistika; derinti žymių kompozitorių pristatymus su jaunesnės kartos įdomiausių autorių portretais, ir, galiausiai, prisiminti lietuvišką muziką, kuri yra svarbi žiūrint platesniu kultūriniu kontekstu. Taip gimė idėja surengti lietuvišką „retro muzikos festivalį" (nuo Eduardo Balsio iki Juliaus Juzeliūno). Taip pat noriu atgaivinti primirštą žanrą – muziką vaikams.